ZAŚWIADCZENIA NA PRZEWOZY DROGOWE NA POTRZEBY WŁASNE, OSÓB LUB RZECZY W RUCHU KRAJOWYM

Zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne, osób lub rzeczy w ruchu krajowym, wydawane jest po uprzednim złożeniu stosownego wniosku. Zaświadczenie wraz z wypisami na przewozy drogowe na potrzeby własne, osób lub rzeczy w ruchu krajowym, wydaje Starosta po sprawdzeniu stosownych dokumentów. Jeżeli wniosek jest niekompletny, wzywa się wnioskodawcę do uzupełnienia braków w terminie siedmiu dni. Postępowanie kończy się wydaniem zaświadczenia i wypisów na przewozy drogowe na potrzeby własne

Osób prowadzących działalność gospodarczą i wykonujących przewozy drogowe pojazdami o dmc. powyżej 3,5t. jako działalność pomocniczą w stosunku do podstawowej działalności gospodarczej. a mających siedzibę przedsiębiorstwa na terenie powiatu myślenickiego

• kserokopie dowodów rejestracyjnych pojazdów na które będzie wydane zaświadczenie,
  • oświadczenie, że kierowcy pojazdów posiadają stosowne uprawnienia do kierowania tymi pojazdami i przewozu ładunków,
  • wykaz pojazdów zgłoszonych we wniosku zawierający: numer rejestracyjny pojazdu, markę pojazdu, dopuszczalną masę całkowitą.
  • dokument potwierdzający prawo dysponowania pojazdem, którego przedsiębiorca nie jest właścicielem

Formularz / wniosek : .doc .pdf
Wniosek o wydanie zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne Microsoft Word pdf
Oświadczenie, że kierowcy pojazdów posiadają stosowne uprawnienia do kierowania tymi pojazdami i przewozu ładunków Microsoft Word pdf
Wykaz pojazdów samochodowych zgłaszanych do przewozu drogowego na potrzeby własne Microsoft Word pdf

Licencje wydaje się za opłatą w/g załącznika OPŁATY (Dz.U. z2004r. Nr. 159 poz.1664)
  1. Za wydanie zaświadczenia na krajowy przewóz drogowy na potrzeby własne osób lub rzeczy pobiera się opłatę w wysokości:
    • 500 zł - gdy zaświadczenie wydawane jest bezterminowo
  2. Za zmianę zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, polegającą na zmianie danych w nim zawartych, o ile zmiana ta nie spowoduje zmiany formy prawnej prowadzonej działalności i terminu ważności zaświadczenia, oraz po zwróceniu dotychczasowych dokumentów, o których mowa w ust. 1 i 3, pobiera się opłatę w wysokości 25 zł.
  3. Za wydanie wypisu z zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, dla każdego pojazdu zgłoszonego we wniosku o wydanie zaświadczenia, pobiera się w opłatę w wysokości:
    • 100 zł - gdy wypis z zaświadczenia wydawany jest bezterminowo
  4. Za wydanie wypisu z zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, w przypadku zmiany tego zaświadczenia, pobiera się, z zastrzeżeniem ust. 5, opłatę w wysokości 10 zł.
  5. Za wydanie wypisu z zaświadczenia, w przypadku zgłoszenia przez przedsiębiorcę kolejnego pojazdu samochodowego niezgłoszonego we wniosku o wydanie tego zaświadczenia, pobiera się opłatę, o której mowa w ust. 3, w wysokości 100 zł.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA : Krzysztof Rzeszutko
Pokój nr 115

Telefon: 122 744 500

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć:

Dziennik Podawczy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Sprawy związane z wydaniem zaświadczenia załatwiane są niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie siedmiu dni od momentu złożenia wniosku. Podstawa prawna ustawa Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm.) art. 217.

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2088 z późn. zm.).

Odmowa wydania zaświadczenia bądź zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie następuje w drodze postanowienia, na które służy zażalenie. Podstawa prawna ustawa Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm.) art. 219

Zaświadczenie na przewozy drogowe na potrzeby własne wydawane jest po sprawdzeniu złożonych dokumentów. Jeżeli są niejasno sformułowane lub niekompletne wzywa się wnioskodawcę do uzupełnienia braków w terminie 7 dni.

* Darmowe programy do sciągnięcia przy pomocy których można otworzyć formularze / wnioski :