ZAWIADOMIENIE O WPROWADZENIU W POJEŹDZIE ZAREJESTROWANYM ZMIAN KONSTRUKCYJNYCH ZMIENIAJĄCYCH RODZAJ POJAZDU

• Postępowanie wszczyna się na wniosek właściciela pojazdu.
  • Sprawę załatwia się niezwłocznie w urzędzie jeżeli petent dostarczy komplet dokumentów.
  • Dowód rejestracyjny.
  • Postępowanie kończy się decyzją o wprowadzeniu w pojeździe zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu przez pracownika z upoważnienia starosty.

Właścicieli pojazdów

1. Wniosek:
  2. Załączniki:
    • Dowód rejestracyjny pojazdu
    • Karta pojazdu jeżeli była wydana
    • Zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego pojazdu
    • Faktura lub oświadczenie za wykonaną usługę (zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu) wystawiona przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie obsługi i naprawy pojazdów mechanicznych, wraz z dokumentami potwierdzającymi prowadzenie takiego rodzaju działalności (zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub wpis do rejestru sądowego - KRS, oraz zaświadczenie o nadaniu numeru REGON - kopie)
    • Dokument opisu zmian dokonanych w pojeździe z uprawnionej stacji kontroli pojazdów, stanowiący załącznik do zaświadczenia z badania technicznego
    • Tablice rejestracyjne (dotyczy "białych tablic") w celu zmiany znaków legalizacyjnych na tablicach
  3. Do wglądu:
    • Dokument tożsamości właściciela
    • Polisa OC

Formularz / wniosek : .docx .pdf
Wniosek Microsoft Word pdf

• Dowód rejestracyjny - 54 zł
  • Pozwolenie czasowe - 13,5 zł
  • Znaki legalizacyjne - 12,5 zł
  • Do wydanego dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, karty pojazdu, zalegalizowanych tablic rejestracyjnych naliczana jest opłata ewidencyjna w wysokości 0,5 zł za każdy z w/w dokumentów

OSOBA ODPOWIEDZIALNA :

Sala Obsługi Klienta – stanowiska rejestracji pojazdów

Telefon: 122 744 503-510

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć osobiście w:
Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Sala obsługi Klienta - stanowisko rejestracji pojazdów

Sprawy załatwia się zgodnie z przepisami KPA. Sprawa załatwiana jest w urzędzie niezwłocznie. Czas oczekiwania na dostarczenie dowodu rejestracyjnego z PWPW w Warszawie - do 30 dni

• Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr. 108 poz. 908 z późn. zm.).
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów Dz. U. Nr 133 poz. 1123 z późniejszymi zmianami

Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem właściwego Starosty w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji za pośrednictwem organu który wydał decyzję. Podstawa prawna ustawa Kodeks Postępowania Administracyjnego Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późniejszymi zmianami art. 127 - 140

W przypadku złożenia wniosku bez wymaganych załączników wydane zostaje wezwanie do uzupełnienia załączników, jeżeli nie zostanie uzupełnione wniosek pozostawia się bez rozpoznania.

* Darmowe programy do sciągnięcia przy pomocy których można otworzyć formularze / wnioski :