Drukuj

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, który został ustanowiony po to, aby zwrócić uwagę na fakt, że choroba nowotworowa jest jedną z najczęściej występujących chorób XXI wieku, a także, aby podkreślić, że nie jest ona ostatecznym wyrokiem – że  można z nią wygrać. Aby tak się stało, konieczna jest nasza świadomość i profilaktyka.

Badanie kontrolne, które możesz wykonać bezpłatnie w ramach programu profilaktyki raka płuc Powiatu Myślenickiego to tomograf płuc – do rejestracji zapraszamy osoby, które ukończyły 45 lat już na początku marca. Informacji o innych programach profilaktyki nowotworowej można szukać m.in. na stronie NFZ Kraków .

Pamiętaj, że zakres wykonywanych badań należy zawsze skonsultować i uzgodnić z lekarzem!

Często w różnych sondażach pada pytanie czy raka można uniknąć….?

Na raka może zachorować każdy. Niektórzy, z powodu swojego stylu życia, mają znacznie większe ryzyko rozwoju tej choroby. Jednak pewnym jest, że połowy zachorowań na nowotwór można uniknąć dzięki stosowaniu się do wskazówek zawartych w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem. Warto je wprowadzić, aby w pełni cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem. Zacznij już teraz!

 

Europejski Kodeks Walki z Rakiem:

Opr. OZ na podstawie informacji NFZ.