Drukuj

 

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, za zgodą SANEPID i przy zachowaniu zasad profilaktyki Covid-19, wracamy do realizacji Programu szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę. Dla dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet do śmierci. Warto zaznaczyć, że szczepienia przeciw meningokokom typu C nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych.

W związku z prowadzonym programem, zainteresowani rodzice z terenu  Powiatu Myślenickiego mogą skorzystać z oferty i bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko. Warunkiem jest zakwalifikowanie do szczepienia po wykonaniu badania przez lekarza rodzinnego oraz wyrażenie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na wykonanie szczepienia. Do udziału w programie zapraszamy dzieci od 2 m-c ż-18 r.ż.

Należy pamiętać również, że wg zaleceń Państwowego Inspektora Sanitarnego konieczna jest kontynuacja szczepień kolejnych roczników dzieci przynajmniej przez okres kilkunastu lat, aby program mógł przynieść oczekiwane efekty

  Szczepienia współfinansowane są przez Gminy: Myślenice,  Dobczyce, Wiśniowa, Tokarnia, Lubień, Pcim.

Poniżej lista przychodni POZ biorących udział w programie szczepień na terenie Powiatu Myślenickiego:

GMINA WIŚNIOWA

GMINA LUBIEŃ

GMINA PCIM

GMINA TOKARNIA

GMINA SUŁKOWICE

GMINA SIEPRAW

GMINA RACIECHOWICE

GMINA MYŚLENICE

GMINA DOBCZYCE