Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem – na czołówkę

Co roku 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, który został ustanowiony 23 lata temu w Paryżu podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w celu zwrócenia uwagi na fakt, że choroba nowotworowa jest jedną z najczęściej występujących chorób XXI wieku.

 

W 1987 r. po raz pierwszy ukazał się Europejski Kodeks Walki z Rakiem, który można określić leksykonem wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej. Szacuje się, że połowie zachorowań na raka można zapobiec poprzez stosowanie się do zaleceń zawartych w Kodeksie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Wierzę, że wiedza, świadomość i profilaktyka  to najważniejsze elementy terapii, dlatego od wielu lat Powiat Myślenicki wdraża i finansuje działania związane z edukacją i organizacją badań profilaktycznych. 

podkreśla starosta Józef Tomal.

Przykładem tych działań jest finansowanie z budżetu Powiatu tomografii komputerowej płuc, które można wykonać bezpłatnie w ramach profilaktyki raka płuc.

Do rejestracji i skorzystania z oferty bezpłatnych badań profilaktycznych, w tym tomografii komputerowej płuc, zapraszamy w połowie marca br. Zachęcamy do śledzenia informacji i komunikatów zamieszczanych na FB i platformie Zdrowa Rodzina www.zdrowie.myslenicki.pl .

Informacji o innych programach profilaktyki nowotworowej można szukać m.in. na stronie NFZ: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/

 

Galeria zdjęć: