Mammobus kolejny raz przy budynku Starostwa w Myślenicach!

Już niebawem, bo 5. października do Myślenic po raz kolejny zawita mammobus, który będzie stacjonował ponownie przy budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Drogowców 2A.

 

Od 37. lat październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Z tej okazji ponownie zapraszamy panie w wieku 50-69 lat do skorzystania z oferty bezpłatnych badań mammograficznych, które nie wymagają skierowania lekarza specjalisty. Z oferty mogą skorzystać panie, które:

  • są ubezpieczone,
  • są urodzone w latach: 1953-1972,
  • nie były leczone z powodu raka piersi,
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

 

Badania odbywać się będą w godzinach: 10:00 – 16:00. Aby wykonać badanie należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie: 12 633-02-18, 503-777-651

Decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu piersi ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie, czyli profilaktyka wtórna opierająca się na regularnie przeprowadzanych badaniach mammograficznych. Pamiętaj o tym i umów wizytę jak najszybciej!

Maszachaba - Centrum Medyczne