Plakat

 

Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do oddania krwi w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” organizowaną w całym kraju w związku z obchodami 102 rocznicy powstania Policji. Również myślenicka Policja przyłącza się do tej akcji!

 

Krew będzie można oddać w dniu 31 maja w godz. 9-13 w krwiobusie z RCKiK zlokalizowanym obok Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach ul. Zdrojowa. Celem zbiórki jest nie tylko upamiętnienie istnienia polskiej Policji już od 102 lat, ale także podzielenie się najcenniejszym darem, jaki możemy podarować chorym i potrzebującym, szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest pandemia Sars-CoV-2.

Zgłaszający się do oddania krwi (18-65 lat) powinien:

 

  • posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL,

  • powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku,

  • powinien wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi,

  • nie spożywać alkoholu min 48 godzin przed oddaniem krwi.

 

Chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś: krew możesz oddać już po 14 dniach od ustąpienia objawów lub 18 dniach od zakończenia izolacji.

 

Zaszczepiłeś się przeciw COVID-19:

- szczepionką Pfizer, Moderna, krew możesz oddać po 48 godzinach od szczepienia (po każdej dawce), w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu np. wysypka, gorączka, osłabienie; krew można oddać po 7 dniach od ustąpienia objawów,

- szczepionką Astra Zeneca, Johnson&Johnson, krew możesz oddać po 2 tygodniach od szczepienia, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu np. wysypka, gorączka, osłabienie; krew można oddać po 7 dniach od ustąpienia objawów, jednak nie po krótszym okresie niż 2 tygodnie od szczepienia,

Starosta Myślenicki popiera akcję i zachęca wszystkich do udziału. Oddając krew ratujesz ludzkie życie!