JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Data pl v0.2 - by KESS Dzisiaj jest środa, 31 sierpnia 2016 r. 244 dzień roku
Aktualności
Aktualności
XVIII Dożynki Powiatu Myślenickiego w Pcimiu Drukuj Email
29.08.2016.

Dożynki to czas podziękowania dla wszystkich rolników za codzienny trud, który wkładają w pracę na roli. Ten szczególny dzień, dzień radości po zakończonych żniwach, mieszkańcy Powiatu Myślenickiego obchodzili w niedzielne popołudnie 28 sierpnia 2016 roku w Pcimiu.

Korowody dożynkowe oraz grupy z pięknymi wieńcami zebrały się w Kościele Parafialnym pw. Św. Mikołaja w Pcimiu, aby wspólnie podziękować za tegoroczne zbiory. Na żyznej ziemi ziarno wyda plon. Dożynki to czas podziękowania za plony ziemi, za codzienny trud rolnika. W pracy człowiek odkrywa swoje powołanie - podkreślił w homilii ksiądz dr Lucjan Pezda - proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Pcimiu, który odprawił nabożeństwo wraz z księdzem dziekanem Wiesławem Hajto.

Czytaj całość
 
XVIII Dożynki Powiatowe w Pcimiu 28 sierpnia 2016 r. Drukuj Email
26.08.2016.

Zapraszamy na Powiatowe Dożynki, które w tym roku odbędą się w Pcimiu, przy boisku KS Pcimianka.

Grupy dożynkowe z każdej gminy powiatu wezmą udział  w Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego, w którym wyłoniony zostanie najpiękniejszy wieniec.
Nagrodzeni zostaną także wiodący rolnicy z terenu naszego powiatu.

Będzie można obejrzeć tradycyjny obrzęd dożynkowy,  program kabaretowo- artystyczny „Opowieści ze ścierniska" oraz występ Zespołu „Dotyk Anioła".

Czytaj całość
 
Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego"- można składać wnioski do 30.09.2016 r Drukuj Email
24.08.2016.

Rada Powiatu Myślenickiego ustanowiła Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego" w celu uhonorowania osób oraz instytucji za wybitne zasługi dla rozwoju Powiatu Myślenickiego i rozsławienia jego imienia. Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego", w postaci aktu nadania Tytułu i Medalu Honorowego przyznawany jest corocznie przez Radę Powiatu Myślenickiego.

Czytaj całość
 
XXV sesja Rady Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
24.08.2016.
W dniu 22 sierpnia 2016 r. pod przewodnictwem Tadeusza Żaby odbyła się XXV sesja Rady Powiatu Myślenickiego.

Podczas sesji Geolog Powiatowy – Michał Zborowski przedstawił Raport z Realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Myślenickiego za lata 2014-2015. Raport stanowi podstawowy dokument prowadzenia polityki ekologicznej w całym powiecie. Przedstawia on dotychczas podjęte działania oraz potrzeby zmian w przyjętych priorytetowych obszarach tematycznych: poprawa jakości powietrza i gospodarki wodnej, podniesienie komfortu akustycznego mieszkańców, minimalizacja oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego oraz występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych i geodynamicznych, ograniczenie ryzyka występowania poważnych awarii, zachowanie walorów i zasobów przyrodniczych, ochrona ekosystemów leśnych oraz gleb i zasobów surowców mineralnych. Zadania w tych obszarach są przez powiat i gminy na bieżąco realizowane, a stan środowiska na terenie powiatu nie uległ pogorszeniu. Jednostki samorządu terytorialnego sukcesywnie we własnym zakresie realizują przedsięwzięcia, m.in. budowa sieci kanalizacji sanitarnej czy modernizacja dróg, jak również nieustannie starają się o dofinansowanie kosztownych inwestycji ze źródeł zewnętrznych.

Czytaj całość
 
X Małopolski Plebiscyt Poza Stereotypem - Senior Roku 2015 Drukuj Email
24.08.2016.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza do zgłaszania kandydatów do tytułu Seniora Roku 2015 w X Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem - Senior Roku 2015”.

Tak, jak w poprzednich latach poszukiwani są aktywni seniorzy z terenu Województwa Małopolskiego, przede wszystkim osoby nieszablonowe, które pomimo wieku i często także (ale nie koniecznie) zakończenia aktywności zawodowej wciąż działają, rozwijają swoje pasje i spełniają marzenia.

Czytaj całość
 
Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
18.08.2016.

W dniu 16 sierpnia 2016 r. pod przewodnictwem Tadeusza Żaby odbyła się  XXIV  sesja Rady Powiatu Myślenickiego. Podczas sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości oraz obciążenie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Myślenickiego. Dokonanie przedmiotowej zamiany nieruchomości oraz obciążenie nieruchomości poprzez ustanowienie służebności gruntowej jest niezbędne do realizacji inwestycji przygotowanej przez Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach pn. „Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr K1944 Borzęta - Gorzków - Wieliczka i nr K1948 Siepraw - Zakliczyn - Brzączowice w miejscowości Zakliczyn"( gmina Siepraw), będącej elementem całości projektu, o którego dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej zamierza ubiegać się Powiat Myślenicki.

 
XXV SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO Drukuj Email
12.08.2016.
PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO INFORMUJE, ŻE W DNIU 22 SIERPNIA 2016 ROKU /PONIEDZIAŁEK/ O GODZ. 13.00 W BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W MYŚLENICACH PRZY ULICY MIKOŁAJA REJA 13 ODBĘDZIE SIĘ XXV SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO.
Czytaj całość
 
XXIV NADZWYCZAJNA SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO Drukuj Email
12.08.2016.
PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO INFORMUJE, ŻE W DNIU 16 SIERPNIA 2016 ROKU /WTOREK/ O GODZ. 16.00 W BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W MYŚLENICACH PRZY ULICY MIKOŁAJA REJA 13 ODBĘDZIE SIĘ XXIV NADZWYCZAJNA SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO
Czytaj całość
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
12.08.2016.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że posiedzenie :

Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiat odbędzie się w dniach:

  • 16 sierpnia 2016 r. /wtorek/ o godz. 15.45
  • 22 sierpnia 2016 r. /poniedziałek/ o godz. 11.30

w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ulicy Mikołaja Reja 13.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 1496
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
POWIAT MYŚLENICKI NA 2. MIEJSCU W POLSCE !
Powiat Myślenicki wyróżniony Certyfikatem Europejskiego Rejestru Renomowanych
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Prometeusz - Nadzieja - Pomoc - Zmiana
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4019
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
Free Joomla Templates